KORONAVİRÜS VAKA ORANLARI AÇIKLANDI

Koronavirüs salgınında Türkiye ‘de bugün hayatını kaybedenlerin sayısı ne kadar ? Ülkemizde yeni vaka sayısı ne kadar oldu ? Türkiye bu mücadele de hangi konumda ? Türkiye ‘de uzmanlar neye işaret ediyor ? Yeni bir dalga gelecek mi ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar!

Bakan Koca Verileri Paylaştı

Türkiye ‘de güncel Koronavirüs verileri her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından halkımız ile paylaşılıyor. Son dönemde vakaların düşmesi ve binli rakamları altına düşmesi herkesi sevindirirken tedbiri de elden bırakmamamız gerektiğini de uzmanlar herkese açıklamakta. Türkiye ‘nin 26 Mayıs itibariyle günlük Koronavirüs verileri açıklandı. Buna göre Koronavirüs ‘ten hayatnı kaybedenlerin sayısı 28 odu. Ülkemizde bugün 948 yeni vaka görülürken, salgına karşı bugün 1.492 kişi iyileşerek taburcu oldu. Türkiye ‘de bugün toplam 19.853 yeni test yapıldı. Sağlık Bakanı Koca: “İYİLEŞEN HASTA SAYISINDA, bugün önemli bir artış var. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında ise azalma devam ediyor. Elde edilen başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu. Yeni hayat tarzımız: KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT, hep birlikte tedbir. “ açıklamasında bulundu.

Koronavirüs ‘ün 11 Mart ‘ta görüldüğü günden beri ülke olarak inanılmaz bir seferberliğin içine girildiği günlerde alınan tedbirler ile sosyal mesafe ve izolasyon ile çok iyi bir yol katedildi. Ülkemizde bugüne kadar salgından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 4.397 olurken bu süreçte vaka sayısı 158.762 ile karşılaşıldı. Türkiye ‘de 121.507 kişi ise salgını yenerek iyileşip taburcu oldu. Entübe hasta sayımız 338 olurken yoğun bakım hasta sayımız 739 oldu. Türkiye ‘de bugüne kadar toplamda 1.873.607 test yapıldı ve 2 milyon barajına da yaklaşıldı. Ülkemizde sosyal mesafe, izolasyon ve sokağa çıkma kısıtlamaları ile beraber salgına karşı büyük bir başarıya doğru giden Türkiye yeni tedbirler ile bu zorlu süreci en iyi şekilde atlatacağını düşünen uzmanlar kesinlik rehavete kapılmaması için halka özellikle sağ duyulu olmaları konusunda çağrı yapılıyor. Koronavirüs salgınından oluşabilecek bir rehavetin salgını yeniden tetikleyebileceği ve bugüne kadarki tüm uğraşıların heba olmaması için büyük gayret veriliyor.

Koronavirüs Salgınında Kısıtlamada Son Gün

Sokağa Çıkma Kısıtlamasının Son Günü

Ülkemizde Koronavirüs salgını ve alınan tedbirlerin başında sokağa çıkma kısıtlaması geliyor. Türkiye ‘de hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile salgını minimuma düşürmeye ve bu bağlamda bu hafta sonu bayram haftasını toplamda 4 gün ile sokağa çıkma kısıtlaması olduğu yetkililerce duyurulmuştu. Sokağa çıkma kısıtlamasının bugün son günü ve bu gece saatler 24:00 ‘da kısıtlama sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir