SAĞLIK BAKANI KORONA VERİLERİNİ AÇIKLADI

Ülkemizde Koronavirüs rakamları bugün ne kadar oldu ? Ülkemizde son vaka ve test sayıları ne durumda ? Normalleşmede Türkiye ne durumda ? Yeni dalga ihtimalleri olabilir mi ? Ülkemizde yeni tedbir adımları atılacak mı ? Hepsi ayrıntılı ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Güncel Rakamlar Geldi !

Ülkemizde bayram haftasına girmiş olduğumuz ve bayramın ikinci gününü geçirmekte olduğumuz bugün, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel Koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Dün verilen bilgilerde vaka sayısı ve ölüm oranının yükselmesi halkımızı biraz tedirgin etse de Sağlık Bakanlığı ve uzmanlar tarafından açıklanan bilgilere göre bu süreç kontrol altında olan bir durum olduğunu bildirmişlerdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan veriler bildirildi. Buna göre ülkemizde Koronavirüs ‘ten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 34 oldu. Ülkemizde günlük vaka sayısı 1.035 olurken, salgına karşı bugün toplamda 1.286 kişi iyileşerek taburcu oldu. Bugün Türkiye ‘de Koronavirüs testi ise 21.043 oldu. Sağlık Bakanı Koca: “Veriler riski küçültmede istikrar sağladığımızı gösteriyor. 83 milyonun başarısı devam etmeli. DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK, tedbirlere eksiksiz uyuma bağlı. Özgürlüğün istediği özveriyi gösterelim. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, HEP BİRLİKTE TEDBİR. ” açıklamalarında bulundu.

Ülkemizde son rakamlara göre salgında vaka sayısında düşüş yaşandı. Ülkemizde ilk vakanın yaşandığı yani 11 mart ‘tan bu yana ülkemizde hayatını kaybedenlerin sayısı 4.431 oldu. Bu süreçte Koronavirüs vaka sayısı ise toplamda 159.797 olurken, salgına karşı 122.793 kişi iyileşerek taburcu oldu. Türkiye ‘de hastanelerde entübe hasta sayısı 331 iken, yoğun bakım hasta sayımız 723 oldu ve düşüş devam ediyor. Türkiye ‘de bugüne kadar toplamda yapılan test sayımız ise 1.894.650 oldu ve artık yavaş yavaş 2 milyon barajına az kaldı. Açıklanan rakamların kontrol altında olduğu ve ikinci bir dalganın gelme olasılığının kurallara uymaktan geçtiğini uzmanlar bildirdi.

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Sona Erdi

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Sona Erdi

Türkiye ‘de hafta sonu bayram haftasıydı ve 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıştı. Kısıtlama dün gece saatlerinde sona erdi ve vatandaşlar evlerinden çıkmaya başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlama tüm ülkede uygulandı. Türkiye ‘de toplamda 4 gün süren kısıtlama bayram haftası dolayısıyla bayram arifesi ile başlayan ve bayramın 3. günü sona eren kısıtlamaya halkın büyük çoğunluğu uydu. Kısıtlamaya uymayan vatandaşlarda vardı ancak onlarda maalesef idari para cezası yemekten kurtulamadılar. Ülkede bugün itibariyle halk dışarıya akın etti ve esnaf iş yerlerini yeniden açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir