BAKAN KOCA VERİLERİ AÇIKLADI

Ülkemizde Koronavirüs rakamları bugün ne kadar oldu ? Ülkemizde son vaka ve test sayıları ne durumda ? Normalleşmede Türkiye ne durumda ? Yeni dalga ihtimalleri olabilir mi ? Ülkemizde yeni tedbir adımları atılacak mı ? Hepsi ayrıntılı ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Güncel Rakamlar Geldi !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel Koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Dün verilen bilgilerde vaka sayısı ve ölüm oranının yükselmesi halkımızı biraz tedirgin etse de Sağlık Bakanlığı ve uzmanlar tarafından açıklanan bilgilere göre bu süreç kontrol altında olan bir durum olduğunu bildirmişlerdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan veriler bildirildi. Buna göre ülkemizde Koronavirüs ‘ten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 30 oldu. Ülkemizde günlük vaka sayısı 1.182 olurken, salgına karşı bugün toplamda 1.576 kişi iyileşerek taburcu oldu. Bugün Türkiye ‘de Koronavirüs testi ise 33.559 oldu. Sağlık Bakanı Koca: “Test sayısı düne göre 1,6 oranında arttı. Yeni vaka sayısı öngörülebilir seviyede. İyileşen hasta sayımızsa dünden 290 fazla. MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten açınalım. ” açıklamalarında bulundu.

Türkiye ‘de son rakamlara göre salgında vaka sayısında düşüş yaşandı. Ülkemizde ilk vakanın yaşandığı yani 11 mart ‘tan bu yana ülkemizde hayatını kaybedenlerin sayısı 4.461 oldu. Bu süreçte Koronavirüs vaka sayısı ise toplamda 160.979 olurken, salgına karşı 124.369 kişi iyileşerek taburcu oldu. Türkiye ‘de hastanelerde entübe hasta sayısı 339 iken, yoğun bakım hasta sayımız 683 oldu ve düşüş devam ediyor. Türkiye ‘de bugüne kadar toplamda yapılan test sayımız ise 1.928.209 oldu ve artık yavaş yavaş 2 milyon barajına az kaldı. Açıklanan rakamların kontrol altında olduğu ve ikinci bir dalganın gelme olasılığının kurallara uymaktan geçtiğini uzmanlar bildirdi.

Salgında son veriler açıklandı.

Normalleşme Süreci Başladı

Bugün gerçekleşen Kabine Toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıldı. Gündemde ise Koronavirüs salgını sonrası normalleşme adımları vardı. Toplantıdan sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının 1 Haziran 2020 ‘den itibaren kaldırılacağını bildirdi. 65 yaş üzeri vatandaşların ise sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek. 20 yaş altı uygulaması da 18 yaşa düşürülerek çarşamba ve cuma günleri 14:00 ve 20:00 saatleri itibari ile sokağa çıkabilecekler. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır. Spor tesisleri ile işlerindeki tesisler gece 00:00 ‘a kadar hizmet verebilecektir. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımızın maske ,mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir