MSB ‘DEN AÇIKLAMA GELDİ

Askerlik yerleri açıklandı mı ? Türkiye ‘de en çok konuşulan konuların başında gelen askerlik yerleri ne zaman açıklanacak ? Ülkemizde Bedelli askerlik yerleri açıklandı mı ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Bedelli Askerlik Celp Dönemi Yerleri O Sayfada !

Türkye ‘nin en çok konuşulan konularından biri olan askerlik yerleri ve tarihleri bugünlerde herkesin dilinde. Ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgınından dolayı bir çok konuda aksaklıklara sebep olan veya ertelenen konular artık Sağlık Bakanlığı ‘nın açıklamasıyla normalleşmeye girilmesiyle beraber artık gündem yoğunlaşmaya başladı.

Bedelli askerlik ve celp dönemleri son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri olmuştu. Silah altına alınacak erlerin yer ve tarihleri büyük merak konusuydu. Peki askerlik yer ve tarihleri açıklandı mı ? Celp dönemleri ne zaman ve hangi tarihlerde ? işte detaylar…!

Ülke olarak genç nüfusun yoğunluk olduğu Türkiye ‘de gençlerin özellikle de askerliğini yapılacak olan kesimin gözleri ve kulağı Milli Savunma Bakanlığı ‘ndan yapılacak açıklamaya kitlenmişti. Er , erbaş , yedek subay ve astsubay ile bedelli askerliklerin yerleri ve tarihleri geçen gün açıklanmıştı. Bugün MSB ise net tarihleri işaret etti ve yapılan açıklamaya göre Nisan,Mayıs ve Haziran 2020 sevk ve celp dönemleri ve sınıflandırma yani yerler bugün yani 28 Mayıs itibariyle e-Devlet üzerinden açıklanacak.

Askerlik Yer ve Tarihler Belli Oldu

Peki Sayfada Bizleri Neler Bekliyor ?

Askerlik celp tarihi ve bedelli askerlik yapacak olan kişiler e-Devler üzerinden TC. kimlik no ve şifreleriyle adaylar giriş yaptıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı ‘nın yayınlamış olduğu Askerlik yerlerini sorgula butonuna basarak kendi yerlerini vatandaşlarımız yani askere gidip gitmeyecek olan kişiler buradan öğrenebilecekler.

e-Devlet ‘te sisteme giriş yapan kişiler sayfa da farklı bir durum ile karşılaşabilir. Peki o durum nedir ? Askerlik için sayfaya giriş yapanlar er ve erbaş sayfaları farklılık gösterebilir. Yapılan sorgulama sonrasında ‘askerlik ile ilişiği yoktur’ ifadesi olabilir. Bu durumda sınıflandırma olana kadar silah altına alınamaz. Aynı şekilde bedelli askerlik yapacak olan adaylar da yine Milli Savunma Bakanlığı ‘nın e-Devlet sayfası üzerinden kendi celp dönem ve yerlerini rahatlıkla öğrenebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir