KORONAVİRÜS VERİLERİ AÇIKLANDI

Türkiye ‘de güncel Koronavirüs verileri ne kadar ? Son verilere göre ülkemizde halkı neler bekliyor ? Türkiye ‘de normalleşme adımları atılıyor mu ? Uzmanlar Koronavirüs verilerinde nelere dikkat çekiyor ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Güncel Rakamlar Paylaşıldı !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel Koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Dün verilen bilgilerde vaka sayısı ve ölüm oranının yükselmesi halkımızı biraz tedirgin etse de Sağlık Bakanlığı ve uzmanlar tarafından açıklanan bilgilere göre bu süreç kontrol altında olan bir durum olduğunu bildirmişlerdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan veriler bildirildi. Buna göre ülkemizde Koronavirüs ‘ten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 28 oldu. Ülkemizde günlük vaka sayısı 1.141 olurken, salgına karşı bugün toplamda 1.594 kişi iyileşerek taburcu oldu. Bugün Türkiye ‘de Koronavirüs testi ise 36.155 oldu. Sağlık Bakanı Koca: “Test sayısı arttı, yeni vaka sayısı azaldı. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş devam ediyor. Gelecek günler , el hijyenine dikkate, MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALININ HER İKİSİNE BİRLİKTE uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım. ” açıklamalarında bulundu.

Türkiye ‘de son rakamlara göre salgında vaka sayısında düşüş yaşandı. Ülkemizde ilk vakanın yaşandığı yani 11 mart ‘tan bu yana ülkemizde hayatını kaybedenlerin sayısı 4.489 oldu. Bu süreçte Koronavirüs vaka sayısı ise toplamda 162.120 olurken, salgına karşı 125.963 kişi iyileşerek taburcu oldu. Türkiye ‘de hastanelerde entübe hasta sayısı 324 iken, yoğun bakım hasta sayımız 662 oldu ve düşüş devam ediyor. Türkiye ‘de bugüne kadar toplamda yapılan test sayımız ise 1.964.364 oldu ve artık yavaş yavaş 2 milyon barajına az kaldı. Açıklanan rakamların kontrol altında olduğu ve ikinci bir dalganın gelme olasılığının kurallara uymaktan geçtiğini uzmanlar bildirdi.

Koronavirüs verileri açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Normalleşme Adımlarını Attı !

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası basına yaptığı açıklama ile normalleşme adımlarına başladığını bildirmişti. Ülkemizde 20 yaş sokağa çıkma sınırı 18 yaşa düşürüldü. Şehirlerarası seyahatte ise 1 Haziran itibari ile tüm şehirlerde seyahat kısıtlaması kaldırılıyor. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır. Spor tesisleri ile işlerindeki tesisler gece 00:00 ‘a kadar hizmet verebilecek. Kütüphaneler , gençlik kampları , gençlik kurumları vb. belirli tedbirler ile 1 Haziran ‘dan itibaren faaliyete geçecek. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran ‘da açılacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske , mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir