GALATASARAY ‘DAN SON DAKİKA HAMLESİ

Galatasaray ‘da transfer çalışmaları devam ediyor mu ? Galatasaray ‘da 12 Haziran ‘da açılacak lig öncesi son haberler neler ? Galatasaray hangi bölgeye transfer yapacak ? Hangi isimler ile anlaşıldı ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Galatasaray ‘da Hareketlilik Sürüyor

Süper Lig ‘de büyük takımların radarına takılan Sivasspor ‘un genç oyuncularına talipler artarken anlaşma aşamasında olan kulüplerde var. Galatasaray kulübü bu konuda Sivasspor ‘unyıldız oyuncuları olan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılıç ile anlaşma aşamasında. Bu yıl özellikle performanslarıyla Sivassporda bir çok takımın radarına giren bu iki genç oyuncu için Galatasaray Fenerbahçe gibi büyük kulüpler de iletişim halinde ve transfer için girişimlerde bulunulmakta.

Galatasaray ‘da yeni sezon planları şimdiden yapılmaya başlandı. Özellikle gelecek sezon kadroda düşünülmeyen Seri ‘nin yerine Mert Hakan Yandaş ile anlaşma sağlandı. Özellikle maliyetinin ciddi boyutta olan Seri ‘nin bonservis bedelinin 18 milyon euro olduğu ve Galatasaray ‘ın bu konuda satın almak istemediği bildirildi.

Öte yandan Galatasaray ‘da Monaco ‘nunu bonservisi ile satmak istediği Onyekuru ve bu oyuncunun pahalı olmasından dolayı Galatasaray kulübü yine Sivasspor ‘da forma giyen bu sezon yıldızlaşan diğer oyuncu olan Emre Kılıç için temaslarına devam ediyor. Onyekuru ‘yu bonservisi ile satmak isteyen Monaco bu konuda maliyetini 8 milyon euro olarak bildirdi.

Galatasaray kulübü ise yeni sezonda hem maliyeti az hem de genç ve yerli oyunculara yönlenirken bu bağlamda takımın mali konuda da rahatlatmak istiyor.

Galatasaray iki yıldızın peşinde

Kulüpler de Hareketlilik

Ülkemizde liglerin 12 Haziran ‘da açılacak olması ve Federasyonun ligde 18 kulüp ile anlaşmaya vardı. Bunun üzerine gözler 12 Haziran da açılacak Süper Lig tarihine çevrilmiş durumda. Sezonun bitmesine az hafta kala kulüplerde yavaş yavaş sezon hazırlarının sonuna geliyor.

Süper Lig ‘de salgından dolayı mali kriz ile boğuşan kulüpler zorluk yaşarken mali anlamda küçülmeye de gidiliyor. Bu transferlerde çözülmek isteniyor. Anadolu kulüpleri bu anlamda yıldız oyuncularını satarak mali gelir peşinde. Bu sayede büyük kulüpler de fiyatı yüksek oyuncuları satıp daha çok düşük maliyet ve altyapı oyuncularına yönelmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir