SON DAKİKA İŞTE GÜNCEL VERİLER

Koronavirüs rakamları açıklandı mı ? Türkiye ‘de salgından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı kaç ? Ülkemizde normalleşme adımları nasıl ilerliyor ? Salgında Türkiye hangi aşamaya geldi ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Bakan Koca Rakamları Açıkladı !

Türkiye ‘de güncel Koronavirüs güncel verileri geldi. Peki sayılar bizlere neleri gösteriyor ? Ülkemizde yaşanan salgın gelişmesinde günlük rakamlar paylaşıldı. Salgınla mücadelede Koronavirüs rakamları açıklandı.

Ülkemizde salgından dolayı hayatını kaybedenlerin rakamı 26 olurken bu bağlamda bugün toplamda 983 yeni vaka ile karşılaşıldı. Türkiye ‘de Koronavirüs salgınına karşı bugün hastanelerden son 24 saatte toplam 1.021 vatandaşımız iyileşerek taburcu oldu. Türkiye ‘de bugün itibari ile toplamda 39.230 yeni test yapıldı. Sağlık Bakanı Koca, gündeme dair paylaşımda bulundu. Bakan Koca: “Toplam test sayımız 2 milyonu geçti. Düne göre günlük test sayımız 3.000 arttı. Yeni vaka sayımız 1.000 ‘in altında. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske ve sosyal mesafe kuralının ikisine birlikte uymamıza bağlı. Daha sıkı tedbirdaha iyi sonuçtur. ” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘nın paylaşımından sonra Türkiye ‘de Koronavirüse karşı tedbir ve izolasyon da son durum belirlenmiş oldu. Türkiye ‘de ilk vaka olayından bugüne kadar salgından dolayı toplamda 4.515 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ülkemizde toplamda 163.103 vaka belirlendi. Salgından iyileşerek taburcu olanların sayısı ise 126.984 olarak belirtildi. Ülkemizde hastanelerde entübe hasta 308 olurken yoğun bakım hasta 649 oldu. Ülkemizde bugüne kadar toplam test sayısı ise 2.003.594 oldu ve 2 milyon barajı aşılmış oldu.

Koronavirüs Verileri Belli Oldu

Türkiye ‘de sosyal mesafe ve izolasyon tedbirleri kapsamında tüm şehirlerde Koronavirüse karşı büyük bir mücadele verilmekte. Sağlık Bakanlığı ‘nın açıklamaları bizlere sosyal mesafenin önemini büyük bir bağlılıkla sürdürmemizi gösteriyor. Koronavirüs tablosu ise geçtiğimiz haftalara göre çok daha iyi durumda. Uzmanlar ise sosyal mesafe ve izolasyonu devam ettirmeyi ve ikinci bir dalganın yaşanmaması için tedbiri elden bırakmamamızı bildiriyor.

Haftasonu 2 Günlük Kısıtlama

Ülkemizdeki salgından dolayı haftasonları uygulanana sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta da devam ediyor. Haftasonu kısıtlamasında bu hafta 2 gün herkez yasağa uymak zorunda.

Ülkemizde normalleşme adımları geçen günlerde Cumhurbaşkanı tarafından bildirildi. Pazartesi den itibaren birçok esnaf ve seyahat kısıtlamaları kaldırılırken 20 yaş kısıtlaması da 18 yaşa çekildi ve normalleşme adımları gittikçe gevşetilecek ama tedbirler elden bırakılmayacak. Her ihtimale karşın Koronavirüs tehlikesi ülkemizde varlığını sürdürmekte ve bu salgına karşı birlikteli ama sosyal mesafe çerçevesinde şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir