KORONAVİRÜS RAKAMLARI BELLİ OLDU

Salgınla mücadelede rakamlar açıklandı mı ? Ülkemizde salgından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı kaç ? Ülkemizde normalleşme adımları nasıl ilerliyor ? Salgında ülkemizde hangi aşamaya geldi ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Bakan Koca Verileri Açıkladı

Türkiye ‘de güncel Koronavirüs güncel verileri geldi. Peki sayılar bizlere neleri gösteriyor ? Ülkemizde yaşanan salgın gelişmesinde günlük rakamlar paylaşıldı. Salgınla mücadelede Koronavirüs verileri açıklandı.

Ülkemizde salgından dolayı hayatını kaybedenlerin rakamı 25 olurken bu süreçte bugün toplamda 839 yeni vaka ile karşılaşıldı. Türkiye ‘de Koronavirüs salgınına karşı bugün hastanelerden son 24 saatte toplam 989 vatandaşımız iyileşerek taburcu oldu. Türkiye ‘de bugün itibari ile toplamda 35.600 yeni test yapıldı. Sağlık Bakanı Koca, gündeme dair paylaşımda bulundu. Bakan Koca: ” Vaka sayısı öngörülen seviyede seyrediyor. Solunum desteğine ihtiyaç duyan hasta sayısı azalmaya devam ediyor.Gelecek günler el hijyenine özene; maske ve sosyal mesafe kuralının her ikisine birlikte uymamıza bağlı. Daha sıkı tedbir daha iyi sonuçtur.” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘nın paylaşımından sonra Türkiye ‘de Koronavirüse karşı tedbir ve izolasyon da son durum belirlenmiş oldu. Türkiye ‘de ilk vaka olayından bugüne kadar salgından dolayı toplamda 4.540 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ülkemizde toplamda 163.942 vaka belirlendi. Salgından iyileşerek taburcu olanların sayısı ise 127.973 olarak belirtildi. Ülkemizde hastanelerde entübe hasta 287 olurken yoğun bakım hasta 648 oldu. Ülkemizde bugüne kadar toplam test sayısı ise 2.039.973 oldu ve 2 milyon barajı aşılmış oldu.

Vaka Oranları Açıklandı

Türkiye ‘de sosyal mesafe ve izolasyon tedbirleri kapsamında tüm şehirlerde Koronavirüse karşı büyük bir mücadele verilmekte. Sağlık Bakanlığı ‘nın açıklamaları bizlere sosyal mesafenin önemini büyük bir bağlılıkla sürdürmemizi gösteriyor. Koronavirüs tablosu ise geçtiğimiz haftalara göre çok daha iyi durumda. Uzmanlar ise sosyal mesafe ve izolasyonu devam ettirmeyi ve ikinci bir dalganın yaşanmaması için tedbiri elden bırakmamamızı bildiriyor.

Kısıtlama Bu Gece Bitiyor

Türkiye ‘de salgından dolayı haftasonları uygulanana sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta da devam etti. Haftasonu kısıtlamasında bugün kısıtlamanın son günü ve gece saatlerinde sona eriyor.

Ülkemizde normalleşme adımları geçen günlerde Cumhurbaşkanı tarafından bildirildi. Pazartesi den itibaren birçok esnaf ve seyahat kısıtlamaları kaldırılırken 20 yaş kısıtlaması da 18 yaşa çekildi ve normalleşme adımları gittikçe gevşetilecek ama tedbirler elden bırakılmayacak. Her ihtimale karşın Koronavirüs tehlikesi ülkemizde varlığını sürdürmekte ve bu salgına karşı birlikteli ama sosyal mesafe çerçevesinde şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir