MADDİ DESTEK YARDIMLARI BAŞLADI

1.000 TL Pandemi Sosyal destek yardımları ne zaman verilecek ? Maddi destek paraları sonuçlandı mı ? Türkiye ‘de maddi destek parası almaya hak kazanmak için neler yapılmalı ? Pandemi destek parası sonuçları nereden öğrenebiliriz ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Destek Ödemeleri Devam Ediyor !

Devlet tarafından düzenlenen ve yardıma muhtaç aileler için faz ödemeleri devam etmektedir. Bu yıl salgından dolayı ekonomik anlamda bir çok zorluk yaşayan halk devlet desteği ile bir nebze olsun nefes almaya çalışıyor. Normalleşemeye doğru gidildiği şu günlerde faz ödemeleri de devam etmektedir

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı ‘nın ortak yürüttüğü yardım ödemeleri devam ediyor. İlk olarak salgın yeni çıktığında bu süreçte 1. ve 2. fazlar yardımıyla devlet yardıma muhtaç ve dar gelirli ailelere yardım ödemeleri yapılmıştı. Bu süreçten sonra 3. faz yardımlarının sinyalleri verilmişti.

Gelinen süreçte ise hem hanelere hem de çalışanlara ve esnaflara kredi imkanları sunuldu. Bu bağlamda özellikle devlet destekli esnaf kredilerinde düşük faiz ve geri ödemede esneklik yapılması hem esnafı hemde çalışanları sevindirdi. Bu konuda halk biraz nefes aldı ve salgın süresi boyunca ekonomik sıkıntılar normalleşmeye gidilene kadar idare edilmiş oldu.

Sonuçlar Nereden Öğrenilecek ?

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen pandemi yardım ödemeleri başvuruları e-Devlet üzerinden devam etmektedir. Başvurulara TC. no ve şifre ile giriş yaptıktan sonra TC. no son hanesine göre belirtilmiş günlerde başvurular yapılabilecektir. Aynı şekilde 3. faz yardımlarını alacak ailelerde daha önce başvuruda bulunmayan ve herhangi bir faz yardımı almamış ailelerin faydalanacağı belirtildi.

Sonuçlar e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek

Bu kapsamda eğer hane halkından herhangi biri daha önce başvuru yapmışsa, 3. faz yardımlarından o hane yararlanamayacak. Başvuru sonuçları yine e-Devlet üzerinden vatandaşların TC. no ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı tarafından yürütülen 3. faz yardımlar devam etmekte. Vatandaşlarımız pandemi destek yardımına e-Devlet ‘ten halen ulaşabilir ve sonuçları da öğrenebilecekler. Salgından dolayı yaşanan ekonomik sorunlardan sonra önümüzdeki hafta ise normalleşme adımları daha geniş kapsamda olacak ve bu bağlamda ekonominin biraz canlanması temel hedef olarak görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir