KORONAVİRÜS VERİLERİ AÇIKLANDI

Türkiye ‘de rakamlar açıklandı mı ? Ülkemizde salgında son aşamaya gelindi mi ? Salgında bugün veriler ve vaka oranları ne durumda ? Türkiye ‘de normalleşme adımları hangi aşamada ? Normalleşme adımları ne zaman başladı ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Bakan Koca Rakamları Açıkladı !

Ülkemizde Koronavirüs rakamları Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki ülkemizde vaka oranları ne durumda herkesin merak ettiği konuların başında geliyor. Bakan Koca her gün ülkemizdeki günlük Koronavirüs verilerini paylaşıyor ve vatandaşı bilgilendiriyor. İşte ülkemizde Koronavirüs tablosu şöyle… Türkiye ‘de salgından dolayı bugün itibari ile hayatını kaybedenlerin sayısı 23 oldu. Son 24 saat itibari ile 827 yeni vaka ile karşılaşıldı. Ülkemizde Koronavirüsü 974 kişi yenerek iyileşip taburcu oldu. Bu süreçte ülkemizde bugün toplamda 31.525 yeni test yapıldı. Sağlık Bakanı Koca: “İyileşen toplam hasta sayımız130 bine yaklaştı. Yeni vaka sayımız öngörülen seviyede. Solunum desteğine ihtiyaç azalıyor. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı. DAHA SIKI TEDBİR, DAHA İYİ SONUÇTUR. “ açıklamasında bulundu.

Türkiye ‘de Koronavirüs tablosunda ilk vakanın yaşandığı 11 Mart ‘tan bu yana ilk kez normalleşmeye doğru adımlar atılmaya başlandı. Bu süreçte Nisan ayında pik noktaya ulaşıldı ve ardından Mayıs ayı itibariyle vaka oraları düşmeye, iyileşen hasta sayısı da artmaya başladı. Türkiye ‘de bugüne kadar salgından ölenlerin sayısı 4.563 oldu. Bu süreçte toplamda 164.769 vaka yaşandı ve salgına karşı 128.947 kişi de iyileşerek taburcu oldu. Türkiye 2.070.719 test yapıldı ve 2 milyon barajı aşılmış oldu.

Koronavirüs verileri açıklandı

Ülkemiz diğer Amerika ve Avrupa ülkelerine oranlar salgına karşı daha erken tedbir alarak önlemlerini sıklaştırdı. Bu bağlamda Bilim Kurlunun yaptığı açıklamalar doğrultusunda tedbirler sıklaştırıldı ve salgına karşı büyük bir mücadele verildi. Toplamda 2,5 aylık bir mücadele sonrasında ilk kez normalleşme adımları atılmaya başlandı ve hayat yavaş yavaş normalleşmeye başlıyor.

Normalleşme Başladı

Ülkemizde Cumhurbaşkanı ‘nın yaptığı açıklamalar doğrultusunda 1 Haziran itibari ile normalleşme adımları başlamış oldu. 2 günlük sokağa çıkma kısıtlaması bitti ve hayat tekrar normalleşmeye başladı. 20 yaş üstü kuralı 18 yaşa düşürülürken, cafe ve lokantalar ise artık açılmaya başlandı ve aktif hale geldi. Seyhat kısıtlaması da kalkarak hes kodu ile artık vatandaşlar seyahat edebilecekler. Yaşlı vatandaşlar için ise 65 yaş üstü için sadece işletme sahibi olanlar için maske takmak şartıyla izin verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir