TÜRKİYE ‘NİN KORONAVİRÜS TABLOSU AÇIKLANDI

Ülkemizde Koronavirüs vaka sayısı açıklandı mı ? Ülkemizde son 24 saatte vefat edenlerin sayısı ne kadar ? Normalleşme süreci nasıl işliyor ? Ülkemizde normalleşme için başka adımlar atılacak mı ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Koronavirüs Tablosu Açıklandı !

Ülkemizde Koronavirüs rakamları Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki ülkemizde vaka oranları ne durumda herkesin merak ettiği konuların başında geliyor. Bakan Koca her gün ülkemizdeki günlük Koronavirüs verilerini paylaşıyor ve vatandaşı bilgilendiriyor. İşte ülkemizde Koronavirüs tablosu şöyle… Türkiye ‘de salgından dolayı bugün itibari ile hayatını kaybedenlerin sayısı 22 oldu. Son 24 saat itibari ile 786 yeni vaka ile karşılaşıldı. Ülkemizde Koronavirüsü 974 kişi yenerek iyileşip taburcu oldu. Bu süreçte ülkemizde bugün toplamda yeni test yapıldı. Sağlık Bakanı Koca: “Toplam test sayımız 2,1 milyonu geçti. İyileşen hasta sayımız 130 bin. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalıyor. Gelecek günler , el hijyenine özene; maske+sosyal mesafe kuralının her ikisine uymamıza bağlı. Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur. “ açıklamasında bulundu.

Türkiye ‘de Koronavirüs tablosunda ilk vakanın yaşandığı 11 Mart ‘tan bu yana ilk kez normalleşmeye doğru adımlar atılmaya başlandı. Bu süreçte Nisan ayında üst noktaya ulaşıldı ve ardından Mayıs ayı itibariyle vaka oraları düşmeye, iyileşen hasta sayısı da artmaya başladı. Türkiye ‘de bugüne kadar salgından ölenlerin sayısı 4.585 oldu. Bu süreçte toplamda 165.555 vaka yaşandı ve salgına karşı 129.921 kişi de iyileşerek taburcu oldu. Hastaneler ise entübe sayısı 271 iken yoğun bakım hasta sayısı 633 oldu. Türkiye ‘de 2.103.044 test yapıldı ve 2 milyon barajı geçildi. Ülkemizde normalleşme adımları atılmaya devam ediyor. Birçok alanda artık yavaş yavaş normalleşme adımları atılıyor. Sağlık Bakanı Koca ise en son yaptığı açıklama ile normalleşmenin salgının bittiği anlamına gelmediği ve tedbiri elden bırakmamamız gerektiğini söylemişti.

Koronavirüs Verileri Açıklandı

Normalleşme Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın yaptığı açıklamalar doğrultusunda 1 Haziran itibari ile normalleşme adımları başlamış oldu. Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması bitti ve hayat tekrar normalleşmeye başladı. 20 yaş üstü kuralı 18 yaşa düşürülürken, cafe ve lokantalar ise artık açılmaya başlandı ve aktif hale geldi. Seyahat kısıtlaması da kalkarak hes kodu ile artık vatandaşlar seyahat edebilecekler. Yaşlı vatandaşlar için ise 65 yaş üstü için sadece işletme sahibi olanlar için maske takmak şartıyla izin verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir