BAKAN KOCA VERİLERİ AÇIKLADI

Türkiye ‘de Koronavirüs tablosu açıklandı mı ? Ülkemizde son vaka sayıları ne durumda ? Normalleşme sürecinde Türkiye hangi aşamada ? Son verilerde ülkemizi neler beliyor ? Hepsi ve daha fazlası haberimizde işte detaylar !

Koronavirüs Verileri Açıklandı !

Ülkemizde Koronavirüs verileri güncel tablo açıklandı mı ? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 7 Haziran tarihinini güncel Koronavirüs verileri açıklandı. İşte Türkiye ‘de salgında bugün verilen veriler ! Ülkemizde bugün itibariyle Koronavirüs salgınından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 23 oldu. Salgında ise bugün yapılan verilerde 914 yeni vakaya rastlandı. Son 24 saatte ülkemizde 2.647 kişi salgını yenerek taburcu edilirken, bugün toplam 35.335 yeni test yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca : ” FİLYASYON ÇALIŞMALARINDA, ‘Geçmiş olsun’ ziyareti sebebiyle bir ilimizde 190 kişiye virüs bulaştığı tespit edildi. Bir diğer ilimizde, asker uğurlamasında, 58 kişi virüsle enfekte oldu. Yeni iyileşen hasta sayımız, 2.647. Tedbir azaldıkça tehdit artıyor.” açıklamasında bulundu.

Ülkemizde bugün yapılan ve açıklanan tablo ile toplam veriler şöyle sıralandı. Türkiye ‘de 11 Mart’tan bu yana salgına karşı verilen mücadelede toplamda hayatını kaybedenlerin sayısı 4.692 oldu. Ülkemizde bugüne kadar toplamda 170.132 vaka ile karşılaşıldı. Salgında bugüne kadar 137.969 kişi iyileşerek taburcu oldu. Entübe hasta sayısı 274 olurken yoğun bakım hasta sayısı ise 613 oldu. Türkiye ‘de bugüne kadar 2.338.593 test yapıldı.

Ülkemizde son günlerde test sayılarında bariz bir şekilde artış gözlemlenirken normalleşme süreci de iyi bir şekilde ilerlediğini söylemek mümkün. Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kaldırılırken halkta haftasonu dışarıdaydı.

Koronavirüs verileri Açıklandı

Ülkemizde son dönemlerde vefat sayısında düşüş gittikçe aşağıya doğru bir eğilim içinde gördük. Bu bağlamda normalleşmeye girilen şu dönemde uzmanlara göre yaz ayına girilirken bu çok büyük bir avantaj olarak görülüyor. Özellikle havanın sıcak olması virüsün yayılma oranında belli bir ölçütlü azalma görüldüğü vurgulanıyor. Uzmanlar daha önce ikinci bir dalga endişesiyle karşılaşılabileceği endişesi taşıyordu.

Sosyal Mesafe Önemli

Bu konuda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca salgının artık kontrol altına alındığı ve bu süreçte herşeyin ellerinde olduğunu vurgulamıştı. Elbetteki bunun halkın göstermiş olduğu başarı olduğunu dile getirmişti. Sosyal mesafe ve izolasyon ile süreç çok iyi yürütüldü ve halkın desteğiyle virüste vaka oranları düşüşe geçti. İlerleyen süreçte ise bizleri elbette virüsün gücünü kırmak için sosyal mesafe ve izolasyona devam etmekle geçiyor. Bu süreçte mesafelere dikkat edilmeli, rehavete kapılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir